Tavsiye Edilen Makyaj Önerileri

Özel Günler İçin Makyaj Önerileri

 Hanımlar makyaj’a çok önem verirler. Her türlü mekâna ve kullanımlarına uygun olan makyajları seçmeleri, onlar için oldukça önem taşımaktadır.

Hem manevi yönümüzü besleyen hem de temelinde bir sanat olan makyaj hakkında fazlasıyla yazılabilecek bir alandır. Bu yazımızda da hanımlara özel günler için makyaj önerilerinde bulunacağız.

Özel günler için makyaj önerilerinin en başında, cilt sağlığı uzmanlarının da desteklediği gibi, yine sağlık geliyor. Nasıl bir makyaj yaparsak yapalım, en çok dikkat etmemiz gereken, kullandığımız ürünlerin içerikleri ve markalarıdır. O yüzden belli markaların dışında ürünleri kullanırken hiçbir zaman o anki indirim ya da satışı yapan kişinin iknasına inanmamalı, kendi araştırmamızı yaptıktan sonra o ürünlerden başka ürünler satın almamalıyız.

Özel günler için makyaj önerilerimiz arasında en önemlisi hanımların ışıl ışıl ve güzel olabilmeleridir. Bu yüzden abartıdan kaçınarak doğru ve etkili makyaj yöntemleriyle doğru bir sonuca ulaşabiliriz. Bunların arasında yoğun bir fondöten ve pudra kullanımı yapmamak başı çekiyor. Özellikle sadece fondöten öneririz ki hem çok doğal dursun hem de makyajınızı daha güzel yansıtarak, etkili ve çarpıcı bir görünüm sağlasın. Daha sonra yanaklarımızı güzelleştirmemiz gerekiyor.

Özel günler için makyaj önerilerinde koyu renk allıkları tavsiye ederiz. Kırmızı ve şeftali tonlarından herhangi birini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca kıyafetinize göre ışıl ışıl görünmek istiyorsanız da likit ve simli allıklardan kullanabilirsiniz. Aynı şekilde göz makyajınızda da simli farlar özel günleriniz için vazgeçilmez olacak. Allık ve göz farının simli olması sizi farklı ve çekici bir görünüme götürecektir.

Göz Makyajı ve Eyeliner: Eyeliner Nasıl Sürülür?

Pek çok kadın, göz makyajında, gözlerinin ön plana çıkmasını amaçladığı için eyeliner kullanmaktadır. Ancak eyeliner sürmek; ve sürdüğü eyelinerin hakkını vermek de, her babayiğidin harcı değildir. Çünkü, eyelinerin uygulandığı göz kapağı, hem çok yumuşak; hem ince; hem de çok hassastır. Bu nedenle, eyeliner ile, ince ve aynı zamanda da düzgün bir çizgi oluşturmak, sanıldığı kadar kolay değildir. Bu nedenle, yazımızda, sizlere, eyeliner sürmenin püf noktalarını anlatmaya çalışacağız.

Eyeliner Nasıl Sürülür? 
Eyeliner sürmeye başlamadan önce, göz renginize uygun eyeliner rengini bulmanız gerekmektedir.

Göz renginize uygun eyeliner seçmeniz için sizlere, hangi renk eyelinerin hangi renk göze uygulanması gerektiğini açıklayacağız: Açık göz rengine sahip olanlar, kahverengi parlak eyelinerleri tercih etmelidirler. Göz rengi koyu olan kişilerin uygulamaları gereken eyeliner rengi ise siyahtır. Göz rengi kahverengi olan kişiler ise yeşil renkli eyeliner kullanmalıdırlar.

Likit Eyeliner mi Kalem Eyeliner mi?

Eyeliner sürmek için, süreceğiniz eyelinerin rengini göz rengine uydurduktan sonra, kullanacağınız eyelinerin şeklini belirlemeniz gerekmektedir; çünkü eyeliner, iki çeşit olarak bayanların kullanımına sunulmaktadır: likit eyeliner; ve kalem eyeliner. Biz size şunu söyleyebiliriz ki: kalem eyelinerin uygulanması; likit eyelinerin uygulanmasından daha kolaydır; çünkü kalem, göz üzerinde daha kolay kontrol edilerek uygulanmaktadır.

Ayna Karşısına Geçin ve Başlayın

Göz makyajı için gözünüze uygulayacağınız eyelineri seçtikten sonra, kendinize bir ayna bulmalı; ve bu aynanın karşısında, kendinizi; özellikle gözünüzü, kirpik ve göz çevrenizi rahat bir şekilde görebileceğiniz bir pozisyonda oturmaktır. Sol elinizin işaret parmağı ile, gözünüzü kenara çekin; ve göz kapağınızı gerginleştirin ki göz kapağınıza eyeliner sağ eliniz ile kolay bir şekilde uygulanabilsin.

Eyeliner Nasıl Çekilir?

Eyeliner ile, kirpiğinizin en dibini takip ederek, ince bir çizgi çekin. Eyeliner ile çekeceğiniz çizginin, elinizden geldiğince düz olmasına dikkat edin. Göz kapağının en sağından en soluna kadar olan bölüme çekeceğiniz çizgi, başta gözünüze güzel görünmese de, sonrasında giderek göze oturacak; ve daha güzel görünmeye başlayacaktır.

Eyeliner ile Yanlış Çizgi Çektiyseniz

Eyeliner sürdüğünüz zaman, yanlış bir çizginin oluşmasına olanak verdi iseniz, ince bir çubuğun ucuna pamuk sararak, diğer kısımları dağıtmadan eyelineri düzeltin.

Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz makyajınız ile herkesin ilgisini çekecek göz kamaştırıcı bakışlara sahip olmak istiyorsanız, bazı tekniklere makyaj esnasında dikkat etmeniz gerekir. Bayanların birçoğu göz makyajı yaparken çeşitli hatalara düşmektedirler. Bu nedenle, aşağıda daha güzel ve etkileyici bir göz makyajına sahi olmanızı sağlayacak önemli ipuçlarını okuyucularımız ile paylaşacağız.

Aşağıda yer alan püf noktalarını sizler de deneyerek, çarpıcı bakışlara kavuşun.

  • Göz makyajına başlamada önce, göz altı morlukları ve şişlikleri gizlemek için göz altı kapatıcısı uygulayın. Göz çevresindeki kırışıklık ve morlukları gizledikten sonra, üzerine aydınlatıcı sürebilirsiniz. Göz altı kapatıcısını yumuşak bir sünger ile uygulamanızda fayda vardır. Göz çevresi hassas olduğu için, parmak uçlarınızla hafif dokunuşlar eşliğinde de sürebilirsiniz.
  • Göz kapaklarına bir kat astar olarak göz farı uygulayın. Kaşların kavis olan kısımlarına da beyaz tonlarına far sürebilirsiniz. Göz farı ve diğer göz makyajı malzemelerinde tercihinizi su bazlı ürünlerden yana yapın.
  • Öncelikle göz kapaklarının iç kısmına açık tonlarda far uygulayın. Göz kapaklarının dışlarına doğru far rengini koyulaştırın.
  • Kirpik diplerinden başlayarak ince bir çizgi halinde eyeliner ya da göz kalemi çekin. Gözün dış kenarına doğru kıvrım yaparak, göz yapınızı daha iri gösterebilirsiniz.
  • Gözaltına ince çizgi halinde kirpik diplerinden olmak kaydıyla göz kalemi çekin. Göz iç kısmına beyaz kalem uygulayarak, daha derin bakışlar elde edebilirsiniz.
  • Kirpiklerinize dolgunlaştırıcı rimel uygulayın ve ardından kirpiklerinizi kıvırıcı yardımı ile kirpiklerinizi ön plana çıkarın.

 

Bilgi Paylaşıldıkça Güzeldir.. Paylaşalım, Güzelleşelim 🙂

Send a Comment

Your email address will not be published.